Szpital nie dostanie pieniędzy

OBORNIKI. Z puli pieniędzy na rozbudowę szpitali w Wielkopolsce skorzysta wiele placówek leczniczych, nie skorzystają niestety Oborniki. 

Zarząd województwa dysponował na ten cel kwotą aż 21 mln euro, czyli prawie 90 mln złotych. Z tej puli miał skorzystać także szpital powiatowy w Obornikach. Tak się jednak stało, że „ktoś” „coś” zaniedbał i pieniądze rozdzielono z pominięciem Obornik. To poważna strata. 

W przygotowanym za kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych programie funkcjonalnym autor zaplanował za te pieniądze rozbudowę szpitala aż o 2000 metrów kwadratowych. Inwestycja miałaby powstać w trzech etapach. Piętro nad interną, osobny budynek Zakładu Opieki Leczniczej i dodatkowe skrzydło budynku za łącznikiem. 

Po czasie „odcięto” piętro, potem ZOL, a teraz zagrożone jest i skrzydło. Pieniądze wydane na projekt poszły w błoto. Tymczasem szpitalowi wciąż grozi poważna zapaść po wprowadzeniu nowych norm powierzchniowych. Może wtedy zniknąć znaczna część łóżek, a to byłaby strata nie do powetowania.   

Podobne artykuły