Pożegnanie Teresy Taberskiej

OBORNIKI. „Życie ludzkie jest przejściem. Nie jest to życie całością do końca zamkniętą pomiędzy datą urodzin i datą śmierci. Jest otwarte ku ostatecznemu spełnianiu w Bogu”- te słowa Ojca Świętego, Jana Pawła II  są w tym momencie szczególnie potrzebne, bo dają nadzieję i krzepią serca przepełnione głębokim żalem w chwili, gdy przyszło pożegnać bliską osobę,  drogą koleżankę i dawną współpracowniczkę. Odeszła od nas osoba niezwykle pracowita, otwarta i życzliwa ludziom. Wiadomość o Jej  śmierci bardzo nas wszystkich zaskoczyła i wywołała uczucie bólu i smutku.

Ś.P. Teresa Taberska urodziła się 30 stycznia 1926r. w Lwówku pow. Zielona Góra. Pracę nauczycielską rozpoczęła 1 lutego 1946r. w Szkole Podstawowej w Nietkowie, a w latach 1946-1950 była nauczycielką Szkoły Podstawowej w Nowym Tomyślu. Od 1 września 1950r. rozpoczęła pracę na terenie Obornik W latach 1950-1961 była nauczycielką Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach. Po reorganizacji tej placówki została przeniesiona do Szkoły Podstawowej  Nr 1w Obornikach, w której pracowała przede wszystkim jako nauczyciel nauczania początkowego do 1989r. W roku szkolnym 1972/73 była wizytatorem nauczania początkowego na terenie powiatu obornickiego, a w latach 1976-1980 przewodniczącą Zespołu Samokształceniowego nauczycieli nauczania początkowego w Gminie Oborniki. Była inicjatorką wprowadzania nauczania matematyki czynnościowej w szkołach podstawowych powiatu obornickiego. Za zaangażowanie i poświęcenie w pracy zawodowej była wielokrotnie wyróżniona nagrodami Inspektora i Kuratora Oświaty oraz odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Otrzymała Złoty Krzyż Zasługi, Medal Komisji Edukacji Narodowej i Medal Ewarysta Estkowskiego za działalność w ruchu nowatorskim.

Dziś ogromna rzesza osób żegna naszą koleżankę i współpracowniczkę. Wspomnienia, które po sobie pozostawiły owoce jej pracy, jej uśmiech, spędzone razem chwile pozostaną  w naszych sercach na długie lata.

Spoczywaj w spokoju. 

Koleżanki i koledzy

Podobne artykuły