Ostatni mecz w Obornikach

OBORNIKI. Piłkarze Sparty Oborniki w sobotnie popołudnie zagrali ostatni mecz przed własną publicznością w III lidze w sezonie 2008/2009, miejmy nadzieję, że nie ostatni w ogóle w III lidze. Rywalem oborniczan był spadkowicz LKS Czarnylas. Oba zespoły zagrał radosny futbol i przez całe 90 minut było widać że, drużyny grają na luzie. Początek spotkania był dość niemrawy, jednak to Sparta w 3 min mogła objąć prowadzenie, jednak piłkę po rzucie rożnym i strzale Golona wybili obrońcy. Dalej było już tylko gorzej.

W 17 min meczu po karygodnym błędzie w obronie goście objęli prowadzenie w tym spotkaniu. Gdy wszyscy liczyli na to, że stracona bramka zmobilizuje oborniczan, to w 25 min. meczu po kolejnym błędzie w obronie goście prowadzili już 2:0. Na szczęście oborniczanie pokazali że potrafią walczyć i w 32 min. meczu po rzucie rożnym bramkę na 1:2 zdobył Szpalik. Sparta jeszcze przed przerwą zdołała wyrównać, w 43 min. meczu po kolejnym stałym fragmencie gry Radziwołek debiutujący w roli kapitana pokonał bramkarza gości i do przerwy był remis 2:2.

Niestety w drugiej połowie oborniczanie mimo iż mieli kilka dogodnych sytuacji nie potrafili pokonać bramkarz gości. W 53 min. meczu doskonałą sytuację zmarnował Pawlaczyk. W 73 min. meczu strzał Błędkowskiego broni bramkarz. A w końcówce meczu dogodne okazje do strzelenia bramki marnują Zarębski, Szpalik i ponownie Pawlaczyk.

Sparta ostatecznie remisuje z Czarnylasem 2:2, a już w środę oborniczanie zagrają ostatni mecz w sezonie 2008/2009 w Swarzędzu, gdzie zmierzą się z miejscową Unią.

Skład Sparty: Topolski (46 min. Słowik) – Daniel, Jujeczk (46 min. Zarębski), Głowacki, Radziwołek, Buczkowski (46 min. Pawlaczyk), Szpalik, Cyranek, Lizewicz, Golon (46 min. Błędkowski), Florek.  Bramki dla Sparty: 32 min. Szpali – 1:2, 43 min. Radziwołek – 2:2. Żółte kartki dla Sparty: 17 min. Golon, 38 min. Radziwołek.

Podobne artykuły