Akademia dla maluchów

OBORNIKI. W Obornikach powstaje Akademia Wiedzy i Zabawy. Pomysł na to przedsięwzięcie należy do Alicji Lisek i zrodził się z  problemy rodziców, których wnioski o miejsce w przedszkolu zostały odrzucone. Biorąc pod uwagę statystyki, takich rodzin może być wiele. Byłą też chęć przeniesienia na grunt Obornik nowatorskich metod nauczania. Akademia ma być odpowiedzią na potrzeby rodziców, którzy pragną łączyć realizację zawodową nie zaniedbując dynamicznego rozwoju ich dzieci.

Jest to oferta prywatnej opieki nad dziećmi podczas, której zajęcia będą odbywały się przede wszystkim w języku angielskim w sposób naturalny, czyli wykorzystujący elementy zabawy oraz za pomocą metod przyspieszających naukę języka, na przykład metodą Glenna Domana. Celem Akademii oprócz nauki języka obcego jest także przybliżanie dzieciom zasad rządzących prawami natury za pomocą przeprowadzanych eksperymentów. Na każdy dzień przygotowane zostanie doświadczenie, które uświadomi małym członkom Akademii jak rosną rośliny, powstaje grad czy grzmot oraz w jaki sposób za pomocą soku z cytryny można sprawić by zaświeciła się żarówka. Nie zabraknie również podczas codziennych zajęć elementów bajkoterapii, muzykoterapii i poznawania technik relaksacji, które ułatwiają dziecku poznawanie i radzenie sobie z własnymi emocjami. 

W ofercie dla dzieci znajdują się także zajęcia umożliwiające naukę szybkiego czytania oraz poznawania skutecznych technik pamięciowych. Elementem towarzyszącym podczas zabaw i zajęć ma być muzyka, również klasyczna, która działa odprężająco oraz przyspiesza przyswajanie nowych informacji.  

Przy Akademii ma powstać także pracownia pedagogiczno-psychologiczna, w której popołudniami będą odbywały się konsultacje i warsztaty dla dzieci i rodziców. Budynek placówki mieści się przy ulicy Obrzyckiej. Pani Alicja zapewnia, że  po zebraniu odpowiedniej grupy chętnych Akademia rozpocznie zajęcia od września (najpóźniej października). Liczba miejsc jest ograniczona. Chętni rodzice zostaną zaproszeni na prezentację dotyczącą placówki już w pierwszej połowie czerwca. Więcej informacji można uzyskać telefonicznie (503574105) lub drogą mailową (akademia.oborniki@gmail.com) 

Podobne artykuły