20 urodziny szkoły nr 4

OBORNIKI. Uroczystości 20 lat Szkoły Podstawowej nr 4 rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele Miłosierdzia Bożego, k Koncelebrowana przez księżya proboszcza Zbigniewa Urnego,  Zdzisława Błaszczyka oraz Przemysława Sypniewskiego. Po obu stronach ołtarza stały poczty sztandarowe zaprzyjaźnionych szkół z Obornik, Sycyna i Rożnowa, a obsługę liturgiczną nienagannie sprawowali uczniowie SP 4.

Pod hasłem Powróćmy jak za dawnych lat oficjalne uroczystości rozpoczęły się w Gimnazjum nr 1. Wśród gości byli burmistrzowie, poseł Stec, księża, dawni pracownicy, dyrektorzy  zaprzyjaźnionych szkół i instytucji publicznych. Przybyli również uczniowie i absolwenci 20-lecia: Justyna Bednarz, Natalia Dedońska, Karolina Jęczmionka, Paweł Sayna, Zofia Lisiecka, Karolina Kaczmarek (obecnie Ogórowicz), Maciej Waliszewski, Dawid Szmidt, Michał Klak, Anna Jączak, Katarzyna Nowak, Marcin Krupka, Marcin Skrobich, Piotr Skrobich, Agnieszka Bukowska, Sandra Plich, Agnieszka Dombrowicz, Sylwia Fryska, Marta Piętowska, Natalia Sobkowiak, Daria Ratajczak, Sara Chmielewska, Małgorzata Sobkowiak, Katarzyna Turostowska, Michał Perski, Adrianna Grzechowiak, Zuzanna Skrzypczak, Agata Rogalska i Michalina Zawierzyńska. 

Justyna Bartol Janasek przybliżyła wszystkim historię szkoły na tle prezentacji multimedialnej wykonanej przez Magdę Kasperek. Burmistrz Rydzewska z dyrektor Łukaszyk rozdały wyróżnienia  Marcinowi Krupce, Marcinowi Skrobich oraz Piotrowi Skrobich. Wyróżnienia Sportowiec 20-lecia, na ręce mam, otrzymali Joanna Golon, Monika Andrzejewska, Maciej Dmytruszyński, Tomasz Witaszak.  Składanym życzeniom i urodzinowym prezentom nie było końca.

W części artystycznej, ku zaskoczeniu obecnych, absolwenci Karolina Kaczmarek (1992), Katarzyna Kubiak (1994), Krystian Jankowski (1995), Marta Rzysko (2000), Kosma Waklowiak (2000), Katarzyna Najderek (2001), Marcela Kromolicka (2002) ,Mateusz Kozłowski (2002), Dawid Grądzielewski (2003), Mateusz Jankowski (2003) oraz  Magdalena Kowalska (nauczycielka) oraz  Grzegorz Brylak z LO wcielili się w uczniów i znów zasiedli w ławkach.  Lekcję wspomnień zainaugurował Marcin Krupka, który na uroczystość przyleciał specjalnie z Hiszpanii.  Następnie wszyscy na przemian mówiąc wiersze lub śpiewając piosenki stworzyli atmosferę, pełną wzruszeń, nostalgii, ale i radości, która powszechnie zapanowała.

Kosma Walkowiak, po pięknie wykonanym wierszu, w którym mówi o zachwycie ucznia swoją nauczycielką, przy ogólnym zaskoczeniu zszedł ze sceny, z różą w dłoni przeszedł przez całą salę, aby wręczyć ją zaskoczonej byłej wychowawczyni Irenie Kaczmarek. Ta nieoczekiwana scena wywołała ogromny aplauz i burzę oklasków. Po nim na scenę weszli najmłodsi uczniowie: Mikołaj Łukaszyk, Malwina Wruk, Monika Gucwa, Hubert Jóźwiak, Oliwia Kąkol i Aleksandra Młodożyńska. Chyba żadne słowa nie są wstanie opisać żywiołowo reagującej publiczności oraz tmosfery, dzięki której ostatnią piosenkę śpiewała stojąc, a właściwie tańcząc, cała sala, a nie tylko maluchy i absolwenci. 

Nie mogą się odbyć urodziny bez tortu, zatem na zakończenie wjechał ogromny, z zapalonymi świeczkami, ma kształt otwartej księgi. Świeczki na torcie zgasili Justyna Janasek, Marcin Krupka i najmłodsi uczniowie. Goście udali się na poczęstunek, po drodze oglądając specjalnie na tę okazję sporządzone okolicznościowe gazetki i podziwiając wystrój pięknie udekorowanej szkoły i klas.

Pomysłodawcą i reżyserem części artystycznej byłą Wanda Ratajczak, ale do sukcesu jubileuszu przyczynili się niewątpliwie wszyscy pracownicy szkoły i za to należą się im ogromne podziękowania, jak powiedziała dyrektor Janasek na zakończenie uroczystości. Fragmenty będzie można obejrzeć w Telewizji Obornickiej, na naszych stronach internetowych.

Podobne artykuły