Wyjątkowa wieś Wargowo

WARGOWO. Kto wjedzie do Wargowa zaraz poczuje, że wjechał do miejscowości zupełnie wyjątkowej. Wzdłuż wysadzanej wiekowymi drzewami drogi stoją zadbane domy z pięknymi ogródkami. Wykoszone pobocza oddziała od jezdni chodnik. Pomiędzy nim a asfaltem założono niedawno trawniki i posadzono tam kwiaty. Wszędzie pachnie ładem i czystością. 

Stojący w Wargowie wiejski dom kultury nie ma sobie równych. W sobotę otwarto przy nim ogród rekreacyjny. Na wyłożonym równiutkim kolorowym brukiem podwórzu stoi ogromna zadaszona wiata, pod którą zmieści się cała wieś. Została perfekcyjnie wykonana przez lokalną firmę Wandy, Bogdana i Łukasza Grobelnych. Jest też duży grill, stoi też bufet z solidnym kamiennym blatem a całość zdobi piękna zieleń. Dzięki wsparciu sponsorów na ruszcie piekły się kiełbaski kaszanki i inne frykasy. 

Zanim jednak mieszkańcy Wargowa zaczęli biesiadę, sołtys Irena Magdziarek podziękowała osobom najbardziej aktywnym i najczęściej z nią i z radą sołecka współpracującym na rzecz wsi. Podziękowała też firmom, takim jak Sumin czy Paulinie Ratajczak z uścikowskiego Wrimaru, zawsze chętnie wspomagających wieś we wszelkich inicjatywach. Na otwarcie terenu rekreacyjnego do Wargowa przybył wiceburmistrz Bukowski oraz radni i kilku urzędników. Był też Henryk Wojtysiak sercem wargowianin, sławiący wieś fotogramami i słowem wiązanym.

Proboszcz z Chludowa poświęcił wiatę i wszyscy zasiedli do stołów, a „Gospodarne Wargowianki” znów pokazały co potrafią. Biesiada po dobrze wykonanej pracy to bodaj najlepsza integracja, jaką można sobie wyobrazić. Jaki daje ona efekt, łatwo zauważyć. Trzeba tylko odwiedzić Wargowo – wieś wyjątkową. 

 

Podobne artykuły