Wizyta niemieckich emerytów

POWIAT OBORNICKI. Powiat obornicki odwiedziła grupa emerytów z niemieckiego miasta Lüchow. Przybyli staraniem Adama Malińskiego i Otto Schiwe. Odwiedzili Garbatkę, gdzie zorganizowano im piknik. Spędzili dzień w Poznaniu, a w niedzielę spacerowali po Obornikach. Odwiedzili pływalnię, zaimponował im obornicki Rynek i panująca na nim czystość. Chętnie fotografowali się przy pomniku Jana Pawła II, a burmistrz Anna Rydzewska zaprosiła wszystkich do Nawrockich na wspaniałe lody. 

Niemcy pochwalili obornickie fontanny i na koniec wykupili w kwiaciarni „Asia” cały zapas miodu akacjowego. Wiele ciepłych słów można było usłyszeć na temat życzliwości i serdeczności Polaków. 

W podzięce zebrali 300 euro na cel charytatywny, a burmistrz Rydzewska wraz ze starostą Wańkowiczem zadecydowali, że kwota ta zasili konto Stowarzyszenia Przyjaciel. Efektem wycieczki było zaproszenie grupy emerytów z powiatu obornickiego do Lüchow. – Mamy już współpracę na płaszczyźnie politycznej i młodzieżowej. Czas na resztę obywateli – podsumował rzecz całą Adam Maliński. 

Podobne artykuły