Oszukali starszego oborniczaninia na 7000 zł

OBORNIKI. Dwóch mężczyzn oszukało i okradło 73-letniego mieszkańca Obornik. Mężczyzna stracił oszczędności w kwocie 7000 zł.

Cała sytuacja zaczęła się prozaicznie, nieznajomi mężczyźni zapytali się o drogę do szpitala. Oborniczanin zaoferował swoją pomoc i wsiadł z nimi do auta, aby wskzać drogę. W trakcie jazdy samochodem opowiedzieli mu historię o koledze który niby miał być w szpitalu i chcą go odwiedzić. 

Już w samochodzie jeden z mężczyzn w przekonał oborniczanina do wymiany dolarów na złotówki, a w zamian za to obiecał mu dać 200 dolarów. Zainteresowany szybkim zarobkiem 73-latek zgodził się na złożoną mu propozycję. Kiedy pojechali do jego mieszkania mężczyzna dał im 5000 zł, a oni mu saszetkę, i szybko opuścili mieszkanie. Po ich wyjściu okazało się, iż w saszetce były tylko chusteczki bez obiecanych dolarów oraz że ponadto skradziono mu jeszcze 2000zł.

Z ustaleń policji wynika, iż sprawcy to dwóch mężczyzn, jeden w wieku około 50 lat, ciemnej karnacji skóry, wzrostu 165cm, tęgiej budowy ciała, włosy krótkie czarne, ubrany był w garnitur koloru białego. Drugi młodszy około 25-30 lat, ciemnej karnacji skóry, wzrostu około 175cm, włosy czarne. Mężczyźni ci poruszali się samochodem marki Opel Astra koloru jasny srebrny metalik.

Podobne artykuły