Turniej bezpieczeństwa

OBORNIKI. W Zespole Szkół przy ulicy ul. Obrzyckiej odbył się powiatowy turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W turnieju uczestniczyło 11 trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i 9 drużyn gimnazjalnych. Dzieci i młodzież brały udział w trzech konkurencjach: przejazd na rowerze po torze przeszkód, rozwiązanie testu obejmującego wiadomości z przepisów ruchu drogowego oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. 

W kategorii szkół podstawowych zwycięzcami zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rogoźnie, II zajęła szkoła w Ludomach, a III szkoła w Ryczywole. Ze szkół gimnazjalnych najlepszym okazało się Gimnazjum w Ryczywole, II zajęło Gimnazjum w Parkowie, a III Gimnazjum nr 2 w Rogoźnie. W kategorii indywidualnej szkół podstawowych zwyciężył Adam Grześkiewicz (SP w Ryczywole), II miejsce Piotr Przybył (SP nr 2 w Rogoźnie), III Mirosław Graś (SP w Ludomach). Z gimnazjum I miejsce zajął Piotr Semrau z Ryczywołu, II Adam Szrama z Ryczywołu, III Szymon Grygorowicz z Gimnazjum nr 1 w Obornikach.

Nad przebiegiem i bezpieczeństwem turnieju czuwali organizatorzy: dyrekcja Zespołu Szkół, komenda powiatowa policji i Żandarmeria Wojskowa. 

Uczestnicy obejrzeli pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na manekinie, który przeprowadzili nauczyciele  oraz reprezentacja ratownictwa medycznego ze Straży Pożarnej w Obornikach. Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat obornicki w finale wojewódzkim turnieju. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a miejsca na podium były premiowane pucharami oraz interesującymi nagrodami.

Podobne artykuły