Ryczywolska biblioteka na swoim

RYCZYWÓŁ, LUDOMY. Po latach tułaczki ryczywolska biblioteka gmina znalazła nowy przestronny lokal. Już od dawna zamiarem wójta Jerzego Gacka było umieszczenie w gmachu czerwonej szkoły różnych instytucji pożytku publicznego. 

Gmina wyremontowała parter dawnej szkoły i przystosowała go do potrzeb biblioteki. Ta mieszcząc się w ciasnym pomieszczeniu przy domu kultury nie miała szans na właściwe zaprezentowanie swych zbiorów. 

Wreszcie w miniony piątek, zaraz po święcie bibliotekarza i w tygodniu bibliotek, otwarły się podwoje nowej siedziby. Kierująca biblioteką Aldona Janic urządziła ją ze swymi pomocnicami bardzo praktycznie i gustownie. Księgozbiór został wyeksponowany z pełnym znawstwem a wolne przestrzenie ozdobiły interesujące prace Albina Piechowiaka. 

– Taki dzień się zdarza raz –  powiedział wójt Gacek – bo jednego dnia udało się nam otworzyć bibliotekę i jej filię w Ludomach. Gratuluję wszystkim tym, którzy się do tego przyczynili. To co zrobisz dla siebie przeminie bezpowrotnie, to co zrobisz dla innych zostanie wieczne – zacytował na koniec klasyka i na ręce pań Aldony Janic i Stefanii Zielińskiej złożył szczególnie ciepłe podziękowania za ogromny trud organizacyjny. Moc życzeń panie z biblioteki ryczywolskiej otrzymały też od koleżanek, nie wyłączając gratulacji od dyrektor Biblioteki Wojewódzkiej. 

Ryczywół zyskał wspaniały obiekt, z bogatym księgozbiorem i stanowiskami multimedialnymi oraz życzliwą opieką pań bibliotekarek. Dostojny gmach czerwonej szkoły nadal cieszy swą świetnością i służy społeczeństwu. 

Podobne artykuły