Remis Sparty w Gnieźnie

GNIEZNO. W sobotę piłkarze Sparty zmierzyli się na wyjeździe z walcząca o utrzymanie drużyną Mieszka Gniezno. Po zaciętym meczu i skandalicznym wręcz sędziowaniu Sparta grając w dziesiątkę zremisowała z Mieszkiem 0:0. Sparta mogła to spotkanie wygrać, jednak zabrakło trochę szczęścia. W 8 min. meczu oborniczanie przeprowadzili pierwszą dobrą akcję, lecz strzał Florka obronił bramkarz.

W 13 min. meczu oborniczanie po wyprowadzili dobrą kontrę, jednak na spalonym był Błędkowski. W 25 min. meczu Brauza zdecydował się na strzał, ale niecelny. W 33 min. meczu pierwszą groźną akcję przeprowadziła drużyna Mieszka i Słowik wybił bramkę na róg. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił Sparta atakowała, jednak nie potrafiła pokonać bramkarza gospodarzy. W 48 min. Brazua decyduje się na strzał z 20 metrów jednak lekko niecelny. W 57 min. meczu groźnie skontrował Mieszko, jednak obrońcy Sparty wybili piłkę na aut. W 70 min. Sparta wykonuje rzut rożny, piłka trafia do Daniela i po jego strzale minimalnie mija bramkę. W 71 min. meczu po raz pierwszy popisał się sędzia główny tego spotkania, gdy piłka była w polu, a Sparta miała okazję na strzelenie bramki, główny pokazał aut. Gdy Krzysztof Lizewicz tłumaczył że piłka była w polu ujrzał żółtą kartkę. Minutę później główny ponownie ukarał Lizewicza żółtą kartką za faul, którego nawet gospodarze nie widzieli. Od 72 min. meczu Sparta grała w dziesiątkę jednak na boisku oborniczanie do końca walczyli o 3 punkty. Mecz zakończył się remisem z którego bardziej zadowoleni mogą być gospodarze bowiem mieli mniej sytuacji bramkowych niż oborniczanie. W środę piłkarzy Sparty czeka kolejny mecz tym razem w Obornikach zmierzą się z Chemikiem.

Skład Sparty: Sparty: Słowik – Dachowski, Szpalik, Jujeczka, Radziwołek, Błędkowski, Brauza, Daniel, Lizewicz, Golon (63 Buczkowski), Florek. Żółte kartki dla Sparty: 71 min. Lizewicz, 72 min. Lizewicz, 81 min. Jujeczka.