Gdzie nowa droga, tam i inwestorzy

GMINA OBORNIKI. Ruszyła przebudowa ulicy Towarowej. Nowa droga powstanie w ramach tak zwanych schetynówek, ciągów komunikacyjnych w znacznej części finansowanych przez państwo. Gdy prace zostaną zakończone tereny pomiędzy Kowanowem a szosą krajową nr 11 staną się bardzo atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów. Na wspomnianym terenie już pobudowano fabrykę podzespołów do rowerów, którą inwestor szwajcarski przeniósł pod Oborniki. 

Ma tam też stanąć aż 10 ogromnych hal firmy chcącej produkować z kukurydzy odwodniony spirytus na potrzeby przemysłu paliwowego. Przy okazji tej inwestycji może ona zostać powiązana z inną nie mniej proekologiczną inwestycją. Produkcja pozostawiałaby ogromne ilości materiału poprodukcyjnego mogące trafić do biogazowni, jaką firma Enea zamierza wybudować przy ulicy Wybudowanie, niedaleko miejskiej kotłowni.

Powstały tam gaz napędzałby turbinę dająca ciepło i co ważne energię elektryczną. Tej polska energetyka musi do roku 2020 wyprodukować aż 15%, co determinuję przyszłą inwestycję. Zainteresowanie terenami inwestycyjnymi po obu stronach przyszłej schetynówki jest znaczne, a to przełoży się bez wątpienia na nowe miejsca pracy.  

Podobne artykuły