Fontanna będzie z kamienia

OBORNIKI. Po tym jak niedawno próbowano zniszczyć fontannę na skwerze przy OOK burmistrz Bogdan Bukowski postanowił, aby eklektyczne dzieło kamieniarza ustawić w innym, znacznie bezpieczniejszym miejscu a przed OOK zamontować fontannę wandalo-odporną. 

Są dziś dwie koncepcje. Jedną z nich może być 800-kilogramowa kamienna kula, obracająca się na wodnym łożysku wypływającym z solidnego kamiennego cokołu. Wygląda to efektownie, gdy mokra kula jest w ciągłym ruchu. Inną propozycję przygotował szef wydziału inwestycyjnego Jacek Glapiak. Zaprojektował także kamienną fontannę w postaci pierścieni ułożonych symetrycznie w stożek, wokół którego będzie opływać w dół woda. Oba projekty są ciekawe, choć ten pana Jacka byłby bardziej oryginalny i z tym zdaniem zgadza się również B.Bukowski. 

Skwer sam w sobie posiada dekorację różną od innych. Uformowane na stelażach lipy będą za parę lat stanowić żywy parawan. Stalową konstrukcję oplotą pnące róże. Centralnym elementem tej kompozycji mogłaby być jakaś efektowna fontanna.   

Podobne artykuły