Pechowy remis Sparty z Opalenicą

OBORNIKI. W sobotę piłkarze Sparty Oborniki zmierzyli się u siebie z Promieniem Opalenica. Po dobrym spotkaniu Sparta tylko zremisowała 1:1. Niestety, kiepsko to spotkanie powadzili sędziowie z Włocławka. Mecz dobrze rozpoczęła Sparta i to ona przeważała w całym spotkaniu.

W 3 min. meczu strzał na bramkę gości oddaje Bukowski jednak zbyt słaby. W 7 min. meczu dobrą akcję przeprowadza Lizewicz, jednak kończy się ona tylko rzutem rożnym. W 12 min. meczu to jednak goście obejmują prowadzenie, błąd sędziego głównego który puszcza grę mimo ręki zawodnika z Opalenicy, błąd w kryciu popełniają zawodnicy Sparty i Promień obejmuje prowadzenie.

Po stracie bramki oborniczanie chcieli jak najszybciej odrobić stratę jednak atakowali zbyt schematycznie, lub grę utrudniał im sędzia główny. W 26 min. meczu Jujeczka zmarnował doskonałą sytuacją po dwójkowej akcji Florek – Lizewicz. Do końca pierwszej połowy obraz gry się nie zmienia, ataki oborniczan są rozbijane przez obrońców Opalenicy.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienia, Sparta atakowała, a goście ograniczali się do kontrataków. W 50 min. meczu idealne podanie otrzymuje od Florka Bukowski, jednak jego strzał jest zbyt słaby. W 51 min. meczu mogło być 0:2, ale poprzeczka uratowała oborniczan od utraty bramki. W 63 min. meczu Sparta zdobywa wyrównującą bramkę. Lizewcz dośrodkowuje w pole karne tam do piłki wyskakuje najwyżej Florek i pokonuje bramkarza. W 68 min. meczu strzał Florka blokują obrońcy. W 70 min. meczu sam na sam z bramkarzem wychodzi Zarębski, jednak w ostatniej chwili wybijają mu ją obrońcy. Do końca meczu Sparta dzielnie walczy i atakuje, jednak nie jest w stanie strzelić bramki.

Skład Sparty: Słowik – Dachowski, Głowacki, Jujeczka, Daniel, Błędkowski (40 min. Szpalik), Brauza, Cyranek (65 min. Zarębski), Lizewicz (83 Radziwołek), Bukowski (63 min. Golon), Florek