Fałszywe banknoty 20-złotowe i 50-złotowe w Obornikach

OBORNIKI. Wielkopolscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców gminy Kaźmierz, którzy wprowadzili do obiegu w Szamotułach, Poznaniu i Obornikach 44 fałszywe banknoty 50-złotowe. Działali w dwóch pierwszych dniach maja. Zostali złapani w Święto Konstytucji. Grozi im do 25 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci z Szamotuł działali błyskawicznie. Trzeciego dnia, od momentu wprowadzenia fałszywek w obieg, udało im się zatrzymać całą trójkę. W tym czasie oborniccy policjanci prowadzili przesłuchania osób, które miały do czynienia z fałszywymi banknotami o mniejszych nominałach. 

Jedna z mieszkanek Obornik uzyskała w okolicznościach, których już dobrze nie pamięta, fałszywy banknot 20 złotowy. Właśnie dwudziestozłotówki są specjalnością innej grupy, którą rozpracowuje policja. Do produkcji banknotów używają sprzętu komputerowego. Niskie nominały rzadko są sprawdzane. Jednak i w tym przypadku należy mieć nadzieję na szybkie ujęcie fałszerzy. Podrabianie banknotów nie może być sposobem na kryzys gospodarczy. 

Podobne artykuły