W drodze na szczyt

INOWROCŁAW, POZNAŃ, OBORNIKI. Sobota 25 i 26 kwietnia była bardzo pracowitym dniem w Szkole Ruchu i Tańca, ponieważ grupy reprezentacyjne brały udział w tanecznych zmaganiach w Inowrocławiu podczas Pucharze Polski w Tańcu disco i hip-hop, a jednocześnie wystąpiły w poznańskiej hali widowiskowo-sportowej AWF-u. W Inowrocławiu najmłodsza grupa tancerek  Sekunda 2 zaprezentowała się w stylu formacje disco dance do lat 11 i zdobyła III miejsce a był to ich pierwszy wyjazd turniejowy. Wśród jurorów zasiedli sędziowie z Polskiego Towarzystwa Tańca, a wśród nich prawdziwy ekspert Piotr Galiński, od którego dzieci w przerwie festiwalu wciąż żądały autografów. 

W Poznaniu eliminacje do finału śwatowego WHHDC Las Vegas przechodziła reprezentacja grupy Fantazja. Poziom był bardzo wysoki, tym bardziej, że konkurowały ze sobą najlepsze zespoły z Polski. Rywalizacja była bardzo zdrowa i zespoły wspierały się nawzajem, oraz bardzo sobie dopingowały. Oborniccy zawodnicy także godnie pokazali swój dorobek taneczny w kategorii solo open. 

Na 240 zawodników startujących w eliminacjach Marta Stroinska, Kasia Markiewicz i Mateusz Markiewicz zajęli doskonałe miejsca, a Mateusz zakończył ostatecznie pokaz na doskonałej piątej pozycji. Grupa Fantazja uplasowała się na pozycji szóstej, a w pokazie najlepsi byli „Spoko” Filipa Czeszyka, zdobywając bilet do Las Vegas.

Tancerze i tancerki Iwony Markiewicz wiele się nauczyli. Pokaz był kolejnym doświadczeniem, bardzo cennym przed kolejną próbą wejścia na sam szczyt, czego warto im szczerze życzyć. 

Podobne artykuły