Trójka pływałana piątkę

OBORNIKI. Hasło „Pokażemy co umiemy” było mottem przewodnim zawodów pływackich klas I do III a zorganizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy „Trójka”. Faktycznie uczniowie klubu pokazali na obornickiej pływalni swoją klasę i wysoki poziom pływacki, którego mogą im pozazdrościć inne szkoły. Doskonałe lokaty w korespondencyjnych mistrzostwach Polski mogą być tego potwierdzeniem a ubiegłotygodniowa impreza pływacka była wiosennym sprawdzianem formy. 

Bardzo wysoko ocenia ją sama prezes UKS „Trójka” Irena Daszkiewicz, a jest to doskonała znawczyni sportu pływackiego. To ważne, bo pod koniec maja uczniowie z UKS będą walczyć o laury w Swarzędzu. Pani prezes liczy na wysokie pozycje a my śledząc zawody możemy potwierdzić, iż ma ku takiemu twierdzeniu bardzo poważne podstawy. 

Zawody rozegrano sprawnie i co ważne bezpiecznie. Nad wszystkim dyskretnie czuwał dyrektor Zygmunt Dyczkowski a Tadeusz Ratajczak z nieodłącznym mikrofonem w dłoni prowadził zawody informując wszystkich o wszystkim. Jego wiedza o sporcie pływackim była imponująca. Młodzi pływacy dawali z siebie wszystko a na dodatek najwyraźniej sprawiało im to wiele radości. Po każdej konkurencji miała miejsce dekoracja zwycięzców i wtedy radości było najwięcej i to zarówno u zawodników jak i u obserwujących ich mam i babć. Fragmenty zawodów można będzie obejrzeć na stronie www.oborniki.com.pl.

Podobne artykuły