Sukces połajewskiej grupy tanecznej

UJŚCIE, POŁAJEWO. Na VI Międzynarodowy Dzień Tańca w Ujściu grupa taneczna z Połajewa pojechała po raz pierwszy i od razu można mówić o sukcesie. Młodzi tancerze z formacji BQL (czyli Bikul) na przeglądzie zdobyli główną nagrodę, czyli przyznawaną tylko jednemu zespołowi nagrodę  publiczności. 

Rywalizacja była spora, bo prezentowało się 19 zespołów w różnym wieku i wykonujących układy w różnych stylach tanecznych. Grupę BQL, działającą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Połajewie, pod kierunkiem instruktorki ze Skoków Marietty Kiszki reprezentowali w tym dniu Justyna Płociniczak, Sandra Bartkowiak, Angelika Kupczyk i Krystian Pawlęty, wszyscy z Połajewa oraz niezwykle utalentowana gimnazjalistka Teresa Staśkiewicz z Ryczywołu. 

Obchody VI Międzynarodowego Dnia Tańca zainaugurowała uroczysta defilada wszystkich zespołów ulicami miasta, po niej przyszedł czas na prezentacje sceniczne. Grupa prezentowała się w dwóch tańcach: pierwszym, wolniejszym w kapeluszach i w oparach kawiarnianego dymu oraz drugim, znacznie bardziej żywiołowym na rock’nrollową nutę, w mieniących się cekinami spódniczkach. Oba tańce przypadły do gustu publiczności, podobały się też stroje, dopasowane do charakteru każdego z tańców i po prostu na tanecznym topie. 

O wyborze najlepszego zespołu zadecydowała publiczność. Tancerze grupy BQL nie kryli radości, tym bardziej, że z wcześniejszych występów nie zawsze byli zadowoleni. Przegląd w Ujściu był dla nich pierwszym poważnym przeglądem tanecznym, co najważniejsze – dali z siebie wszystko. Wręczenia nagród dokonali włodarze miasta i gminy Piła. Grupę uhonorowano pamiątkowymi statuetkami oraz ogromnym niebieskim pluszowym słoniem, który jest teraz główną ozdobą sali prób w połajewskim GOK-u. 

Podobne artykuły