Stypendium dla J. Mączyńskiego

OBORNIKI. 24 kwietnia uczeń obornickiego Liceum Ogólnokształcącego Jarosław Mączyński otrzymał z rąk marszałka województwa Marka Woźniaka stypendium w dziedzinie kultury dla najbardziej obiecujących, młodych artystów Wielkopolski. 

Jarek w ostatnim czasie osiągnął wiele sukcesów artystycznych zarówno wokalnych, pianistycznych jak i teatralnych. W ubiegłym roku otrzymał najwyższą liczbę punktów podczas rekrutacji do poznańskiego Teatru Studio Prób, gdzie występuje jako jeden z najmłodszych aktorów i wokalistów. W ciągu niespełna roku zagrał już w kilku sztukach teatralnych, a za kilka tygodni będzie go można zobaczyć w spektaklach wystawianych na festiwalu Malta w Poznaniu.  

Oprócz uzdolnień aktorskich wysoko oceniono również jego talent jako pianisty. Jeden z rekomendujących Jarka do stypendium marszałka, znany pianista i śpiewak operowy, Piotr Wojtasiewicz, ocenił jego słuch muzyczny jako „absolutny”, a jego koncerty na pianinie i fortepianie jako „nad wyraz dojrzałe i doskonałe”. Marszałek docenił także jego sukcesy wokalne m.in. I miejsce w wojewódzkim konkursie poezji śpiewanej oraz udział w festiwalu piosenki francuskiej. Obok aktorstwa, teatru, śpiewania i gry na pianinie, jego pasją jest język angielski, co udowodnił kwalifikując się w bieżącym roku szkolnym do etapu wojewódzkiego olimpiady. Jako uczeń liceum reżyserował i przygotowywał wiele przedstawień i uroczystości szkolnych. Po maturze zamierza studiować w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, która wykształciła większość znanych polskich aktorów. Jarkowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.   

Podobne artykuły