Sparta Oborniki – AZS Warszawa 29:23 (11:14)

OBORNIKI. Na pożegnanie sezonu I ligi piłkarki ręcznej Sparta podejmowała warszawski AZS. Mecz rozpoczął się z ponad godzinnym poślizgiem, spowodowanym późniejszym dotarciem do Obornik drużyny gości przez drogowe korki. Oczekiwanie na rywalki wywołało  dekoncentrację w szeregach oborniczanek, osłabionych na domiar złego nieobecnością Joanny Gładeckiej, Natalii Przybysz i Marty Ratajczak.

Po niezbyt fortunnych pierwszych 30 minutach,  przegranych 11:14, dopiero reprymenda trenera Tomasza Konitza wpłynęła pozytywnie na zespół. W drugiej połowie można było zobaczyć całkiem inną dużynę , która dość szybko odrobiła straty a następnie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Tym samym piłkarki potwierdziły, że utrzymanie się w I lidze nie było dziełem przypadku.

Trwający niespełna osiem miesięcy sezon był wyczerpujący, zatem teraz  zawodniczkom należy się zasłużony odpoczynek. Oczywiście będzie okres roztrenowania, przerwa i przygotowania do kolejnego sezonu – miejmy nadzieję. Póki co, piłkarkom oraz trenerom gratulujemy skuteczości na pierwszoligowych parkietach i pragniemy podziękować za ambitną, widowiskową grę.

Sparta: Marta Piętowska,  Dominika Walkowiak 6, Sandra Niedzielska  3,  Justyna Narożna 2, Justyna Cieśla 8,  Joanna Jarysz  5, Magdalena Mieńko 4, Joanna Olenderek 1.