Ortograficzne potyczki

ROŻNOWO. Już po raz szósty z Zespole Szkół w Rożnowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny, zorganizowany przez Alicję Jastrząbek i Dorotę Paszkiel. Adresowany był do uczniów szkół podstawowych i po raz pierwszy do gimnazjalistów z gminy Oborniki oraz zaprzyjaźnionych placówek z Gościejewa i Parkowa. 

Konkurs rozstrzygnięty został w dwóch kategoriach, indywidualnej i drużynowej. Wśród uczniów szkół podstawowych, I miejsce zdobył Szymon Fischbach ze Szkoły Podstawowej nr 4. Druga była Daria Mączyńska z Chrustowa, a trzeci Paweł Szczepański ze Szkoły Podstawowej nr 3. Wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się Dominika Nochowicz, druga była Katarzyna Janus, obie uczennice Gimnazjum nr 3, a III miejsce zajął Maciej Gryziecki z Gimnazjum nr 1. 

Szkoły podstawowe zostały sklasyfikowane następująco: I miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 Oborniki, II miejsce ex aequo szkoły z Chrustowa i Gościejewa, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 4. Wśród szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum nr 3, drugie Gimnazjum z Rożnowa, a trzecie miejsce Gimnazjum nr 1 w Obornikach. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Krystyna Eichler, Magdalena Krzyżaniak i Anna Ostrowska. 

Podobne artykuły