Roztańczone dziewczyny Ilony

OBORNIKI, KROBIA. Ilona Tadla jest nie tylko piękną młodą kobietą, okrzykniętą oficjalnie pierwszą wicemiss Obornik, ale też wspaniałą tancerką i nauczycielem. Swoim kunsztem dzieli się z mniej doświadczonymi tancerkami a przykładem tego efektów może być ostatni ich występ na który udały się do Krobi, zwanej miastem tańca. 

Pojechały w składzie: Weronika Rakoczy, Morena Łuczak, Kamila Konik, Daria Piejak, Agata Jarzębowska, Daria Markowska, Monika Majchrzak, Sara Czaja, Klaudia Koralewska, Klaudia Jankowska, Milena Sołtys, Monika Matuszak, Kasia Lach, Agnieszka Lach, Marta Garczyk, Lena Czarnota, Monika Kęsy, Aneta Stroińska, Agnieszka Skowrońska, Agata Matłoka, Ewa Stawiska, Agata Juszczak, Lidia Nowald, Daria Heromińska, Daria Stawicka, Maja Szała, Martyna Tadla, Michalina Mułek, Ola Nawrot, Agnieszka Rogalka, Klaudia Tecław, Weronika Colombo, Asia Matelska, Olimpia Szulc, Magda Piątkowska i oczywiście Ilona Tadla. 

19 kwietnia odbył się w Krobi III Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego. Działający przy Obornickim Ośrodku Kultury zespół CatClan wystąpił tam w sile 36 tancerek. Wystąpiły one w kategorii mini formacji hip hop, duetach i solówkach. Wiele dziewcząt zaliczyło tego dnia swój wielki debiut i po raz pierwszy rywalizowało na parkiecie. W kategorii hip hop solo w przedziale wiekowym do lat 15 zaprezentowało się 45 osób. Do finałowej dziesiątki dostały się obornickie tancerki Kasia Lach (14 lat), Maja Szała (10 lat) oraz Martyna Tadla (9 lat). Cała trójka zaliczyła swój pierwszy w życiu występ solo, natomiast dwie najmłodsze uczestniczki zmagań, swoje pierwsze w życiu zawody taneczne. 

W kategorii solo hip hop powyżej lat 15 zaprezentowało się 50 osób. Do finałowej 10-tki dostała się Ilona Tadla. W kategorii duet hip hop do lat 15, zaprezentowało się 16 par. Do finałowej trójki zakwalifikowały się Kasia Lach (14 lat) i Monika Matuszak (14 lat), które ostatecznie zajęły w pięknym stylu zaszczytne II miejsce. W kategorii duet hip hop powyżej lat 15 zaprezentowało się 11 par. Do finałowej trójki zakwalifikowały się Ilona Tadla (22 lata) i Weronika Rakoczy (18 lat). Rezultatem ich występu było III miejsca na podium. 

W kategorii mini formacji hip hop do lat 15 pokazało się 9 składów, w tym dwie reprezentacje z grupy CatClan – First Move oraz CatClan – Street Smile. Natomiast w wyższym przedziale wiekowym, powyżej lat 15, zaprezentowało się 16 grup wraz z dwoma naszymi mini formacjami ze składu CatClan – Step Black. Po występie Ilona Tadla powiedziała – Jestem bardzo zadowolona z prezentacji moich uczennic. Nie wszystkim udało się przejść do finału, stanąć na podium, ale pokazały się ze swojej najlepszej strony. Czuję dumę w sercu patrząc na nie i na ich postępy w edukacji tanecznej. Widzę radość, jaką z tego czerpią. Wszystkie nasze dziewczyny były niezastąpione w dopingowaniu reprezentantek CatClan. Wspaniale było się temu przyglądać, jak i w tym uczestniczyć.

I cóż tu jeszcze można dodać, chyba tylko tyle, że wspaniale, iż takie są właśnie oborniczanki. 

Podobne artykuły