Otwarto drogę przez Sławienko

SŁAWIENKO. Po półwiecznym oczekiwaniu, mieszkańcy wsi Sławieńko doczekali się wreszcie solidnej utwardzonej drogi. Jej oficjalne przekazanie miało miejsce 23 kwietnia. 

Nowa droga o długości ok. 1,3 km kosztowała budżet gminy około 600 tysięcy złotych. Przedsięwzięcie realizowane było od 14 listopada 2008 roku przez firmę POL-DRÓG z Czarnkowa, a warto dodać, że ta firma wykonała już wiele dróg na terenie gminy Oborniki i zawsze z doskonałym skutkiem. Wyznaczonego terminu firma dotrzymała, więc uroczyście przecięto wstęgę. 

Sołtys Barbara Walczak podziękowała z kwiatami w dłoni władzom Obornik za tak oczekiwaną drogę a szefowi Pol-drogu za solidne dzieło. Poprosiła w imieniu mieszkańców Annę Rydzewskę o przedłużenie nowej drogi o odcinek prowadzący dalej do szosy szamotulskiej i uzyskała obietnicę, że i ten fragment powstanie.

– Wcześniej przebudujemy jednak odcinek ze Sławienka do Niemieczkowa – wyjaśnił wiceburmistrz Bogdan Bukowski. Dodał, że zlecił już przygotowanie na tę inwestycję projektu i dokumentacji. Oświadczył, że podczas wielkiego zadania przebudowy obornickich ulic nie można tracić z oczu wiosek, szczególnie tych położonych dalej od szosy.   

Podobne artykuły