Konkurs recytatorski

POŁAJEWO. W czwartek 23 kwietnia uczniowie klas IV-VI ze szkoły podstawowej  wzięli udział w zorganizowanym po raz pierwszy w tej grupie wiekowej szkolnym konkursie recytatorskim. Organizacji przedsięwzięcia podjęły się nauczycielki języka polskiego Justyna Szudarek, Sylwia Grabarz i Anita Bugaj. Zmaganiom młodych recytatorów z tekstami poetyckimi i fragmentami prozy przyglądało się jury w składzie: Marlena Wilandt, Joanna Sobkowiak i Miłosława Nowicka.

Tematem przewodnim wszystkich prezentacji był humor w literaturze i takich właśnie tekstów, humorystycznych, dowcipnych i z przymrużeniem oka można było w tym dniu posłuchać. Publiczność w wieku 10-12 lat nie nudziła się i z uwagą śledziła prezentacje swoich kolegów na scenie. W konwencję doskonale wpasowała się doskonała para prowadzących Monika Erdmann i Michał Kunysz, uczniowie czwartej klasy. 

Podczas obrad jury w przedstawieniu teatralnym zaprezentowały się uczennice klas VI pod kierunkiem Anity Bugaj. W grupie klas pierwszych pierwsze miejsce zajął Michał Kunysz, drugie Monika Erdmann i Natalia Siejakowska, a trzecie Marcelina Grabarz. Spośród piątoklasistów najlepsza okazała się Martyna Lewandowska, druga była Paulina Woźnica, trzeci Adrian Bukowski. Największa rywalizacja z racji wyrównanego wysokiego poziomu prezentacji panowała wśród uczniów klas szóstych. 

Minimalne różnice punktowe zadecydowały o zwycięstwie Katarzyny Szkolik, tuż za nią uplasowała się Magdalena Nogalska, zaś Karolina kulka zajęła trzecie miejsce. Dla wszystkich uczestników przygotowano pamiątkowe dyplomy, najlepszych wyróżniono nagrodami książkowymi. Na zakończenie z niepozbawionym humoru przedstawieniem wystąpiła grupa teatralna Gęba z Gminnego Ośrodka Kultury.                

Podobne artykuły