Dzień Ziemi

OBORNIKI. Niecodzienną akcją w środę 22 kwietnia, uczniowie klas IV, V, VI oraz ich nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 uczcili „Dzień Ziemi”. Impreza szkolna, przygotowana przez samorząd z opiekunkami Aleksandrą Pawlicką i Joanną Koralewską, była zakończeniem działań o tematyce ekologicznej przeprowadzanych przez cały rok szkolny.  

Wśród atrakcji znalazła się m.in. ciekawa inscenizacja na temat ochrony środowiska zaaranżowana przez Renatę Olech oraz uczniów z kółka przyrodniczego oraz wystawa fotografii o tematyce przyrodniczej wykonana przez uczniów z kółka informatyczno-fotograficznego prowadzonego przez Aleksandrę Pawlicką i Joannę Koralewską. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą rozwiązując ekologiczny quiz przygotowany przez Annę Kaczmarek. 

Przygotowano również transparenty z ekologicznymi hasłami oraz wykonano pomysłowe „Ekoroboty”. Te powstały z przyniesionych do szkoły odpadów przeznaczonych do recyklingu takich jak plastikowe butelki czy kartony. 

Barwnym korowodem z „Ekorobotami” uczniowie przemaszerowali ulicami Obornik. Po powrocie do szkoły „Ekoroboty” zostały zaprezentowane na wystawie. 

Podobne artykuły