Dewastacja szatni

POŁAJEWO. W nocy ze środy na czwartek minionego tygodnia w Połajewie dokonano włamania i totalnej dewastacji w obiekcie nowo wybudowanej szatni przy stadionie w Połajewie. Sprawcy chuligańskiego zdarzenia wykorzystali deszczową noc do zdemolowania pomieszczeń, które służyć miały sportowcom i organizatorom imprez. 

W obiekcie oddanym do użytku w sierpniu zeszłego roku dokonano zniszczeń, jakie trudno sobie wyobrazić i to bez widocznego zamiaru kradzieży. Kilkadziesiąt ze 124 metrów obiektu zostało zalanych wodą, w szatni powybijano wszystkie możliwe okna. 

Odpalone zostały wszystkie znajdujące się w pomieszczeniach, w których znaleźli się wandale gaśnice proszkowe. Jeśli do tego doda się potłuczone płytki ścienne i podłogowe, zbite lampy i zniszczone pozostałe sprzęty, można zdać sobie sprawę z ogromu zniszczeń. Okna zostały wymienione już następnego dnia, teraz trzeba przystąpić do pozostałych prac. Szatnia wykonana jest z prefabrykowanych elementów drewnianych i zalanie wodą oznacza wymianę nie tylko płytek, ale w niektórych miejscach również podłoża. 

Ustalaniem sprawców dewastacji zajęła się policja. Już wiadomo, kto dokonał wandalskiego wybryku, pozostaje kwestia udowodnienia winy trzem młodym mieszkańcom Połajewa.     

Podobne artykuły