AZS Poznań – SKF Sparta 27:27 (14:17)

POZNAŃ. Przedostatni mecz tego sezonu będący derbami Wielkopolski oborniczanki potraktowały dość swobodnie, na co złożyło się wiele czynników. Po pierwsze kilka zawodniczek jest w trakcie przygotowań do matury i egzaminów na uczelniach. Po drugie – Sparta będąc już pewniakiem w I lidze nie miała takiej motywacji, jak w poprzednich spotkaniach. Po trzecie – dość długa przerwa, trwająca niespełna miesiąc, nieco wybiła piłkarki z dotychczasowego rytmu meczowego i treningowego. 

Akademiczki natomiast na pożegnanie przed nieodwołalną degradacją chciały jeszcze pokazać się z jak najlepszej strony. Były zatem bardziej skoncentrowane od spartanek. Pomimo takiej sytuacji pierwsze 30 minut  należało do ekipy trenera Tomasza Konitza, która w pewnym momencie prowadziła już z przewagą siedmiu bramek.

W drugiej części do głosu doszły poznanianki i doprowadziły do wyrównania, a na minutę przed końcową syreną prowadziły 27:25. Jednak Sparta zdołała dwukrotnie umieścić piłkę w siatce rywalek i uzyskać końcowy remis.

Na zakończenie rozgrywek  już w najbliższy czwartek (30 kwietnia) Sparta podejmować będzie AZS Warszawa. Początek spotkania o godz 18.30.

Sparta: Marta Piętowska,  Dominika Walkowiak 1, Sandra Niedzielska  6,  Justyna Narożna 1, Justyna Cieśla 9 , Joanna Gładecka 5,  Joanna Jarysz  2, Magdalena Mieńko 3.

Podobne artykuły