700 uczestników

GMINA OBORNIKI. W sobotę 25 kwietnia odbył się kolejny już Zlot TPD. Miejscem startu były groby w Rożnowicach a metą  stanica ZHP w Kowanówku. W zlocie pieszo rowerowym udział wzięło ponad 700 uczestników w wieku od lat. Najstarszym bowiem uczestnikiem rajdu był żeglarz, taternik i malarz Mieczysław Skibicki a najmłodszym Igor Krzyścin.

Jak co roku zlot rozpoczęto tradycyjnie od uroczystego apelu przy grobach ofiar wojennych w Rożnowcach. Złożono kwiaty na mogiłach a następnie uczestnicy zlotu podzieleni na grupy ruszyli w kierunku Kowanówka. Wśród uczestników także już tradycyjnie była 57 osobowa grupa przedszkolaków z Przedszkola nr 1 „Bajeczka”, o czym oficjalnie poinformowała nas Tosia Szanecka. Byli i emeryci – członkowie obornickiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Najliczniejszą jednak grupą była młodzież.

Wśród wielu atrakcji imprezy nie sposób pominąć pięknej pogody. Był radiowóz policyjny, który można było dokładnie zwiedzić, oraz wóz straży pożarnej z pełnym wyposażeniem. W kotle czekała na chętnych wspaniała grochówka a chętnych nie brakowało. Były też słodycze i napoje. Zlot TPD stał się imprezą stałą, bez której nie można już sobie wyobrazić obornickiej wiosny.

Podobne artykuły