Pogotowie taxi

OBORNIKI. Jak relacjonowaliśmy w ubiegłym tygodniu, w uroczystości otwarcia pomieszczeń przyszłego oddziału intensywnej terapii w szpitalu powiatowym uczestniczyła również radna Waleria Liczak (SLD). Nie ma w tym niczego dziwnego, gdyż radna przed swą chorobą intensywnie uczestniczyła w pozyskiwaniu sponsorów, lobbując na rzecz szpitala. Jednak jak się dowiedzieliśmy, radną Liczak na otwarcie przywiozła wraz z wózkiem ze szpitala w Kowanówku do Obornik… karetka pogotowia. 

W czasie imprezy karetka czekała na nią,  po imprezie zawiozła radną na bankiet do Bogdanowa. Po bankiecie znów odwiozła radną i jej wózek do szpitala w Kowanówku. 

O karetce pełniącej rolę taxi poinformowali nas sami sponsorzy "oiomu", których zbulwersowała taka rozrzutność.  – Służba zdrowia niby biedna, a stać ją na luksus wynajęcia prywatnej karetki, aby dowieźć radną do restauracji na bankiecik? – pytali oburzeni 

Trudno nie przyznać im racji. Jak sprawdziliśmy, karetka pogotowia jest kontraktowana za 3200 złotych dziennie. Ile kosztowała podatników ta „usługa” taksówkarska, łatwo policzyć. Mamy jedynie nadzieję, że nikt w tym czasie nie czekał na pilny transport sanitarny. 

Podobne artykuły