Jednobramkowa przegrana piłkarzy Sparty na inaugurację wiosny

OBORNIKI. Nie udała się piłkarzom Sparty inauguracja rundy wiosennej, którzy przegrali z liderem Olimpią Grudziądz 0:1. Jeszcze na tydzień przed niedzielnym spotkaniem przystąpienie Sparty do rozgrywek stało pod znakiem zapytania. Na szczęście zawodnicy, trenerzy i działacze zdołali wszystko poskładać i oborniczanie przystąpili do rozgrywek.

Mecz rozpoczął się bardzo spokojnie, a obie drużyny badały się nawzajem. W 3 min. meczu strzelał Brede ale niecelnie. W 16 min. meczu pierwszy groźny strzał oddali piłkarze Sparty. W 33 min. meczu groźnie strzela Dachowski.

W 35 min. meczu rzut wolny wykonywali goście i zrobili to tak szybko, że obrona Sparty zaspała. Na szczęście dla oborniczan, napastnik Olimpii nie trafił w bramkę. W 44 min. meczu na indywidualna akcję decyduje się Błędkowski, jednak dośrodkowuje zbyt słabo.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Daniel, który zastąpił Golona. Tę część meczu lepiej rozpoczęła Olimpia, jednak nie potrafiły zakończyć akacji strzałem. W 47 min. meczu Brauza strzelał z rzutu wolnego lecz pewnie w bramce zachował się Osiecki. W 52 min. błąd w ustawieniu Sparty, piłkę traci Daniel, a Sulej pewnym strzałem pokonuje Słowika. W 70 min. meczu po raz kolejny Słowik broni Spartę przed utratą bramki.

W 71 min. meczu Kopaniarz dośrodkowuje i Florek minimalnie nie trafia w bramkę. Od 83 min. Sparta gra w dziesiątkę, ponieważ boisko opu- szcza kontuzjowany Radziwołek, a trener Mariusz Drewicz wcześniej wykorzystał wszystkie cztery zmiany.

W ostatnich minutach meczu oborniczanie walczyli o zdobycie punktu, jednak ta sztuka im się nie udała.

Sparta Oborniki – Olimpia Grudziądz 0:1 (0:0).

Skład Sparty: Słowik – Gendera, Golon (46 Daniel), Radziwołek, Głowacki (65 min. Zarębski), Dachowski, Brauza, Cyranek, Lizewicz (62 min. Kopaniarz), Błędkowski (57 min.Bukowski), Florek.

Skład Olimpii: Osiecki – Rzeźnikiewicz, Rogalski, Brede, Simson, Pawlak (66 min. Dreszler), Wojciechowski, Rogóż, Piceluk (85 min. Skowroński), Kobus, Sulej (88 min. Gnegne).