Zwycięstwo w stolicy

WARSZAWA. W meczu I ligi piłki ręcznej kobiet AZS AWF Warszawa przegrał z SKF Sparta Oborniki 15:33 (8:12). Spotkanie w Warszawie miało ogromne znaczenie dla obu zespołów. Wygrana akademiczek teoretycznie dawałaby jeszcze cień nadziei dla tego zespołu na utrzymanie się w I lidze. Natomiast zwycięstwo spartanek zapewniało I ligę oborniczanką, znającym już wynik z Poznania, gdzie miejscowy AZS przegrał z Samborem Tczew i praktycznie przestał się liczyć w tej stawce.

To wywołało nerwowe poczynania oborniczanek szczególnie w I połowie. Dodatkowym kłopotem od początku było też indywidualne krycie rzucającej dużo bramek Joanny Gładeckiej, powodujące wyłączenie jej z gry. Jednak z upływem minut podopieczne Tomasza Konitza ochłonęły i zaczęły uzyskiwać przewagę, by po 30 minutach prowadzić 12:8.

W drugiej części dominowały zdecydowanie, wygrywając ostatecznie różnicą aż 18 bramkową. To był prawdziwy nokaut dla warszawianek. Do końca rozgrywek pozostały trzy mecze, ale już dzisiaj można gratulować trenerom i zawodniczkom umiejętności oraz ambitnej postawy przez cały rok, co zagwarantowało I ligę dla Obornik na następny sezon.

Sparta:  Marta Piętowska,  Dominika Walkowiak 6, Sandra Niedzielska 10,  Justyna Narożna 1, Justyna Cieśla 10, Natalia Przybysz,  Joanna Olenderek, Joanna Gładecka 3,  Joanna Jarysz  1, Magdalena Mieńko 2,  Marta Ratajczak.