Kandydaci PO do Parlamentu Europejskiego

POWIAT OBORNICKI. Uzgodniliśmy, kto będzie reprezentował Wielkopolskę Północno-Zachodnią w wyborach do Parlamentu Europejskiego – powiedział po posiedzeniu Zarządu Regionu Wielkopolskiej PO Adam Szejnfeld. Będzie to pan prezes Waldemar Jordan z Piły oraz pani dyrektor Krystyna Wilkoszarska z Nowego Tomyśla – dodał.

Waldemar Jordan to były wojewoda pilski, obecnie przedsiębiorca. Wykształcenie zdobywał na Politechnice Łódzkiej oraz Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W przeszłości działacz legalnej i podziemnej, Solidarności, internowany w więzieniach we Wronkach i w Gębarzewie. Obecnie prezes Zarządu POLAM sp. z o.o. zamieszkały w Pile. 

Krystyna Wilkoszarska to radna miasta i gminy Nowy Tomyśl. Jest magistrem pedagogiki, specjalizacje logopedia i neurologopedia, dyrektorem Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nowym Tomyślu. 

Wielkopolską listę Platformy Obywatelskiej w wyborach do Europarlamentu ma otwierać Filip Kaczmarek – poseł do PE w latach 2004-2009, drugie miejsce na liście przypadło Markowi Woźniakowi – marszałkowi województwa wielkopolskiego, a trzecie Sidoni Jędrzejewskiej – podsekretarz stanu w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej. Waldemar Jordan ma zająć piąte miejsce na liście, natomiast Krystyna Wilkoszarska miejsce dziewiąte. 

Żaden z działaczy PO z powiatu obornickiego nie znalazł się na listach wyborczych. Lokalne władze partii w regionie nie zajęły wobec tej sprawy stanowiska.

Podobne artykuły