Zwycięstwo w ostatnim przed sezonem sparingu piłkarzy Sparty

POZNAŃ. Piłkarze Sparty Oborniki w sobotę rozegrali ostatni przed rozpoczęciem rundy wiosennej mecz sparingowy. Rywalem oborniczan była drużyna Nordenii Dopiewo, a mecz rozegrany został w Poznaniu na sztucznej nawierzchni. Prowadzenie w tym spotkaniu objął zespół z Dopiewa, po bramce strzelonej z karnego i błędzie defensywy Sparty. Ostatni obrońca  Łukasz Jujeczka zagrał bowiem zbyt lekko piłkę do bramkarza, który sfaulował wbiegającego w pole karne napastnika Dopiewa Łukasza Kubiaka.

Wyrównał po dobrej i szybkiej akcji w 20 minucie Maciej Brauza. Tuż przed przerwą prowadzenie Sparcie zapewniła bramka zdobyta przez Krzysztofa Lizewicza, po ewidentnym błędzie bramkarza z Dopiewa, który tak niefortunnie wybijał piłkę że trafił wprost w pomocnika Sparty. 

W drugiej połowie Nordenia chciała za wszelką cenę wyrównać i udało się to po błędzie oborniczan. Sparta grała jednak konsekwentnie do końca i tuż przed zakończeniem spotkania indywidualny rajd przeprowadził Kopaniarz, a bramkarza Nordenii pokonał wychowanek Sparty Buczkowski, a oborniczanie wygrali 3:2 

Skład Sparty w I połowie: Słowik – Głowacki, Radziwołek, Jujeczka, Dachowski, Daniel, Brauza, Cyranek, Lizwicz, Błędkowski, Florek. 

Skład Sparty w II połowie: Topolski – Radziwołek (65 min Frankowski), Głowacki (70 min. Cyranek), Ratajski, Gendera, Bukowski, Szpalik, Kopaniarz, Dachowski (65 min. Buczkowski), Golon, Florek (70 min. Jujeczka).

Podobne artykuły