Pijane dziecko za pokwitowaniem

POWIAT OBORNICKI. Od kilku lat gwałtownie narasta plaga pijanej młodzieży na ulicach miast i wsi. W tej klasyfikacji niechlubna palma pierwszeństwa przypada Obornikom, gdzie zwłaszcza w piątek wieczorem, grupy rozzuchwalonej młodzieży nieraz już zdemolowały różne fragmenty miasta. Obniża się też wiek upojonych alkoholem. Coraz częściej są to gimnazjaliści, o czym z przykrością donosiliśmy już nieraz. 

Dotychczas pijana młodzież, która wpadła w ręce policji na ulicach miasta, była odwożona do domów radiowozami i przekazywana w ręce rodziców. Tylko w przypadkach, gdy dochodziło do bójek, rozbojów czy kradzieży, pijani „małolaci” trafiali do policyjnego aresztu. Przed kilkoma miesiącami obornicka policja zdecydowała się zerwać jednak z tą praktyką.

Odtąd nieletnie osoby, które na ulicach powiatu obornickiego zostały zatrzymane przez policję, gdyż znajdowały się pod wpływem alkoholu, są przewożone na komisariat. Stamtąd policja dzwoni do rodziców z prośbą o przybycie do komendy po „pociechę”.  Zdarza się, że wściekli rodzice muszą odstać kilkadziesiąt minut, zanim znajdzie się wolny w tym momencie funkcjonariusz, który przekaże niepełnoletniego. Od rodziców pobierane jest specjalne pokwitowanie odebrania dziecka znajdującego się w stanie upojenia alkoholowego.

Podobne artykuły