Ilona Tadla trzecia w kraju

RADOM, OBORNIKI. 13 lutego odbyły się w Radomiu ogólnopolskie zawody „Pimp of Dancehall 2009”. Polegały na solowych pokazach umiejętności tanecznych dziewczyn. Wystąpiła w nich cała taneczna czołówka. Z nieskrywana radością donosimy, że w tym znakomitym składzie do najlepszych należały tancerki z zespołu Cat Clan Ilony Tadli. 

W eliminacjach wzięły udział prócz Ilony, także Weronika Rakoczy, Agata Jarzębowska, Klaudia Koralewska, Sara Czaja i Klaudia Jankowska. Każda z nich przez 45 sekund przedstawiała na parkiecie swoje umiejętności dancehallowe. Nie było łatwo zabłysnąć, bo jak przyznaje prowadząca grupę taneczną przy OOK Oborniki Ilona Tadla – poziom umiejętności prezentowany przez dziewczyny z całej Polski był bardzo wysoki. 

Tak samo oceniła to komisja sędziowska w której zasiadały jurorki specjalizujące się w tym gatunku tańca, jakim jest dancehall. Byli to Urszula Fryc, Sonia Truszkowska i Oliwia Lucedarska. Sa to nazwiska doskonale znane w tanecznym światku. 

Ostatecznie do finału zakwalifikowało się z ogromnej grupy tylko osiem dziewczyn, a wśród nich: Weronika Rakoczy i Ilona Tadla. Reszta dziewczyn z Obornik zaprezentowała się niemal równie wspaniale a od koleżanek dzieliły je znikome różnice punktowe. W późniejszym czasie wspaniale dopingowały tancerkę ze swej grupy i ich instruktorkę a to bardzo pomogło.

Poziom był tak wyrównany, że jury nie mogło poradzić sobie z oceną. Zdecydowano o dogrywce. Do kolejnego pokazu stanęła w grupie czterech najlepszych również niezrównana Ilona. Komisja wyłoniła wreszcie najlepszą trójkę zawodów. 

Wicemiss Obornik, rewelacyjna i utalentowana tancerka Ilona Tadla wróciła do domu z trzecim miejscem. – Jestem dumna z postępów moich podopiecznych. Dwie uczestniczki to jest Sara Czaja oraz Klaudia Jankowska poznały smak solowego tańca po raz pierwszy i poszło im naprawdę dobrze. Tak samo całej reszcie! Oby tak dalej – powiedziała po powrocie. 

Po wielkim sukcesie we Wrzesni, gdzie w Otwartych Grand Prix Polski Dance dziewczyny ćwiczące step black pod okiem Ilony wzięły niemal wszystko, co było do zdobycia z pierwszą nagroda w grupie 15 lat włącznie. Prócz instruktorki zadowolone sa też ćwiczące u niej dziewczyny. Na koniec warto wspomnieć, że przez całe ferie odbywają się próby Cat Clanu, więc o nudzie mowy być nie może.

Podobne artykuły