Bezbramkowy remis Sparty w Wągrowcu

WĄGROWIEC. W sobotę na boisku głównym w Wągrowcu piłkarze Sparty Oborniki rozegrali mecz sparingowy z II-ligową drużyną Nielby. Spotkanie rozgrywane było na śniegu, jednak oba zespoły szybko przyzwyczaiły się do panujących warunków. 

Już w pierwszej minucie meczu Dachowski oddał strzał na bramkę Nielby ale zbyt lekki aby zaskoczyć Wosickiego. W 2 minucie Nielba strzeliła bramkę, jednak sędzia uznał że zawodnik z Wągrowca był na pozycji spalonej. Najdogodniejszą sytuację do strzelenia bramki oborniczanie mieli w 13 minucie meczu, kiedy to Bukowski dośrodkował wprost na głowę do Dachowskiego, jednak jego strzał obronił Wosicki.

W 15 min meczu zdecydowane wyjście z bramki Słowika uchroniło Spartę od utraty bramki. Pięć minut póxniej Nielba ponownie groźnie zaatakowała, a piłkę z bramki Sparty wybił Gendera. W 21 minucie meczu ponownie Słowik broni dwa groźne strzały zawodników z Wągrowca. W 35 minucie strzałem na bramkę Wosickiego odpowiada Bukowski.

Druga połowa wyglądała podobnie, jak pierwsza i oba zespoły stworzyły sobie kilka groźnych sytuacji. W 57 minucie meczu Kopaniarz marnuje dogodną sytuację dla Sparty. W 65 minucie Topolski broni groźny strzał Halaburdy. W 80 minucie meczu Riebandt będąc sam na sam z Topolskim nie trafia w bramkę. Okazję na strzelenie bramki Nieba miała jeszcze w 90 minucie, ale po rzucie wolnym wykonywanym przez Halaburdę dobrą interwencją popisał się Topolski.

Mecz zakończył się zatem remisem 0:0. Trener Mariusz Drewicz po spotkaniu pochwalił swój zespół, szczególnie za dobrą grę w defensywie. Mimo trudnych warunków oborniczanie nie wyglądali gorzej pod względem fizycznym, czy też taktycznym od drugoligowca z Wągrowca.

Skład Sparty: Słowik (46 min. Topolski) – Głowacki, Ratajski, Radziwołek (46 min. Golon), Dachowski, Brauza, Cyranek, Lizewicz (46 min. Daniel), Bukowski (46 min. Kopaniarz), Błędkowski. 

 

Podobne artykuły