Parkomaty już wiosną w Obornikach

OBORNIKI. Po długim okresie analiz i przygotowań, władze Obornik ogłosiły przetarg na instalację w centrum miasta sieci parkomatów oraz późniejsze zarządzania nimi. Staną one w strefie ograniczonego parkowania obejmującego rynek i okoliczne ulice. 

Korzystając z obecności w Obornikach burmistrza Jacka Grabowskiego sprawdziliśmy, jak się to opłaca w Szamotułach, gdzie taka strefa już funkcjonuje. Jak się okazało, strefa bardzo dobrze się sprawdziła i zaczęło już brakować miejsc do nawet ograniczonego parkowania, wiec myśli się o jej poszerzeniu. Minimalna stawka wynosi w Szamotułach 1 zł  za godzinę a całość przynosi miastu fantastyczne dochody.

Poproszony o komentarz do tych informacji z Szamotuł, wiceburmistrz Obornik Bogdan Bukowski powiedział – u nas minimalna stawka wyniesie połowę szamotulskiej i nie o dochód nam tu chodzi. Naczelnym celem wprowadzenia strefy jest uregulowanie problemu parkowania. Ilości miejsc parkingowych już nie zwiększymy. Możemy tylko wprowadzić racjonalne zasady korzystania z tych istniejących przez osoby parkujące swe samochody.

Według Bukowskiego parkomaty zostaną najprawdopodbniej ustawione w centrum Obornik wiosną tego roku.

Podobne artykuły