Obornickie porozumienie rolnicze

OBORNIKI. W miniony poniedziałek w sali sesyjnej starostwa powiatowego zebrali się niemal wszyscy żywotnie zainteresowani bieżącymi problemami rolnictwa. Inicjatorem spotkania był Tadeusz Witek tworzący od lat porozumienie rolnicze, w skład którego wchodzą organizacje rolnicze, około rolnicze a także rolnicy nigdzie nie zrzeszeni.

Nie jesteśmy partią, ani organizacją polityczną, lecz grupą osób, które na co dzień borykają się z tymi samymi problemami – powiedział nam po spotkaniu Tadeusz Witek. Pytany o największe wyzwania wyjaśnił, że trudno ustalić hierarchę problemów, bo wszystkie są ważne i pilne do rozwiązania. Od niekorzystnych cen skupu poczynając poprzez kłopoty z genetyką roślin, aż po problem ze zbliżającym się brakiem środków ochrony roślin krzyżowych. Przyznał, że pora też na rozmowę o podatkach rolniczych i KRUSie. 

O tym wszystkim dyskutowano podczas spotkania. Dzięki obecności, między innymi przedstawiciela Centrali Nasiennej, można było uzyskać wiele cennych informacji. Takich spotkań nigdy dosyć, bo już dawno nie jest tajemnicą, że razem łatwiej. 

Podobne artykuły