Nieletni napadli na inwalidę

ROGOŹNO. W sobotę policjanci sekcji kryminalnej komendy policji w Rogoźnie zatrzymali trzech chłopców w wieku od 13 do 16 roku życia, podejrzanych o dokonanie rozboju na niepełnosprawnym  mieszkańcu Rogoźna. Do zdarzenia doszło w piątek 6 lutego około godziny 21:20. 

Dwóch nieletnich młodzieńców upatrzyło sobie jako obiekt napaści 56-letniego listonosza z Rogoźna. Mężczyzna ma tylko jedną rękę, więc wydał się być łatwym celem. 

Atakując go z tyłu, przewrócili inwalidę na ziemię a następnie kopali go po całym ciele, celując głównie w brzuch i w głowę. Potem zerwali z niego kurtkę, z kieszeni zabrali mu kluczyki od samochodu i uciekli. 

Pobity inwalida doszedł z trudem do domu swojego syna skąd wezwał policję. Policjanci przybyli wraz z ambulansem. Napadnięty został przewieziony do szpitala.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności zmierzające do ujęcia napastników i już po niespełna trzech godzinach zatrzymali Łukasza S., i Mateusza L. Obaj w wieku szesnastu lat. Młodzieńcy mieli przy sobie jeszcze część skradzionych rzeczy a w trakcie zatrzymania obaj znajdowali się pod wpływem alkoholu. 

Policjanci ustalili, iż zatrzymani nie działali sami ponieważ na tzw. czatach stał jeszcze ich trzynastoletni kolega, który również został zatrzymany. Zdemoralizowani do cna małoletni bandyci przyznali się do dokonania rozboju na jednorękim inwalidzie oraz jeszcze kilku innych napaści i rozbojów. 

Wiadomym jest też, że byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Teraz cała trójka oczekuje w Policyjnej Izbie Dziecka na decyzję Sądu Rodzinnego i Nieletnich. 

Podobne artykuły