Tournee niepełnosprawnych z Wiardunek

POWIAT OBORNICKI. Wraz z nowym rokiem uczestnicy i pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wiardunkach podjęli kolejne wyzwania. 15 stycznia odwiedzili Gimnazjum w Ryczywole, gdzie na zaproszenie klasy IIC i wychowawczyni Anny Nowickiej wzięli udział w organizowanym przez klasę „Dniu integracji z osobami niepełnosprawnymi”, który upłynął na zabawach, grach, konkursach oraz imprezie tanecznej. 

Trzy dni później niepełnosprawni z Wiardunek zaprezentowali na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Ryczywole przedstawienie jasełkowe, odpowiadając tym samym na zaproszenie księdza kanonika Bogusława Jarosza oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Gimnazjum. Za swój występ, pełen wzruszenia i świątecznego nastroju, niepełnosprawni artyści otrzymali gromkie oklaski i wiele komplementów od zgromadzonych gości.

23 stycznia grupa niepełnosprawnych z Wiardunek wzięła też udział w tradycyjnym śpiewaniu kolęd zorganizowanym w sali gimnastycznej Szkół Agrobiznesu w Rogoźnie.  26 stycznia na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Rogoźnie podopieczni wraz z instruktorami po raz ostatni w „świątecznym sezonie” wystawili swoje przedstawienie o narodzeniu Jezusa. Po raz kolejny otrzymali za to burzę oklasków. Na tej samej scenie 30 stycznia przedstawili krótki występ, podczas którego zaśpiewali kilka popularnych piosenek oraz zatańczyli. 

Na zakończenie tego bogatego w wydarzenia miesiąca zorganizowano bal karnawałowy, na który przybyli także uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku. Zdaniem towarzyszącego artystom Łukasza Zaranka, była to zasłużona i oczekiwana nagroda za trud i pracę włożoną w wielkie tournee artystyczne niepełnosprawnych  z Wiardunek.

Podobne artykuły