Szrama: Szamotulska remontowana w kwietniu

POWIAT OBORNICKI. „Drogą do wieczności” i „drogą bez powrotu” nazwał szosę z Obornik do Szamotuł były starosta Antoni Żuromski podczas ostatniej sesji rady powiatu. Na świadka wzywał nawet komendanta policji, który tą drogą jeździ do pracy i domu.

Podczas dyskusji gorąco namawiał radnego wojewódzkiego Tomasza Szramę, by ten „coś z tym wreszcie zrobił”. Przypomniał mu o jego możliwościach i znajomościach oraz o obietnicach, że szosa zostanie wyromontowana w 2007 i 2008 roku. 

Tomasz Szrama złożył wyjaśnienia w tej sprawie, tłumacząc dlaczego ów remont był co roku oddalany. Winny jego zdaniem był sejm, który nie uchwalił odpowiedniej ustawy, pozwalającej na finansowanie inwestycji. Na koniec Szrama zapewnił Żurom- skiego i wszystkich zgromadzonych, że za dwa tygodnie zostanie ogłoszony przetarg na kompleksową przebudowę drogi z Obornik do Szamotuł. Roboty ruszą najpóźniej w kwietniu. 

Taka deklaracja ucieszyła obecnego na sali wiceburmistrza Obornik Henryka Łukaszewskiego, który zapewnił, że gmina dołoży do remontu własne fundusze z przeznaczeniem na remont infrastruktury drogi, a więc głównie chodników we wsiach leżących wzdłuż trasy. 

Podobne artykuły