Sparta zremisowała z Sokołem Pniewy 1:1

OBORNIKI. W sobotę kolejny mecz sparingowy rozegrali piłkarze Sparty Oborniki, tym razem z Sokołem Pniewy. W minionym tygodniu na lodzie, a w tym tygodniu na wodzie i w błocie przyszło grać zawodnikom obu drużyn. Trener Mariusz Drewicz wystawił do tego sparingu dwie jedenastki.

Zdecydowanie lepiej zaprezentowała się ta z pierwszej połowy. Odważniej mecz rozpoczęli zawodnicy Sparty i to oni stworzyli sobie kilka sytuacji bramkowych. Niestety, zawodnicy Sokoła długo bronili dostępu do swojej bramki, a pomagały im w tym wielkie kałuże, w których albo wywracali się zawodnicy, albo stawała piłka.

Zawodnicy Sokoła pierwszy celny strzał w kierunku bramki oddali dopiero w 24 minucie meczu, lecz w bramce dobrze spisał się Słowik. W 27 minucie na indywidualny rajd lewą stroną boiska zdecydował się Głowacki, który minął kilku zawodników Sokoła i oddał silny strzał w kierunku bramki. W 30 minucie meczu pokonuje bramkarza gości, jednak sędzia nie uznaje bramki twierdząc, że napastnik Sparty był na spalonym. W 42 minucie meczu ponownie przed szansą zdobycia bramki stanął Florek, jednak piłkę po jego strzale głową z linii wybili obrońcy Sokoła. W 43 minucie Sparta zdobywa już prawidłowo bramkę, a jej strzelcem jest Błędkowski, który wykorzystuje dokładne podanie z drugiej linii.

W drugiej połowie odważniej zagrali piłkarze Sokoła i to oni częściej zagrażali bramce Artura Topolskiego. Najdogodniejsze sytuacje dla Sparty zmarnowali kolejno Dachowski i Daniel. To co nie udało się oborniczanom, udało się zawodnikom gości, którzy w 80 minucie zdobyli wyrównującą bramkę po niezdecydowaniu obrońców Sparty. 

Mimo remisu, trener Sparty Mariusz Drewicz pozytywnie ocenił mecz, ciesząc się przede wszystkim z dobrego tempa gry, zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie sobotniego sparingu.

Skład Sparty w I połowie: Słowik – Głowacki, Jujeczka, Ratajski, Zarębski, Lizewicz, Brauza, Bukowski, Daniel, Błędkowski, Florek.

Skład Sparty w II połowie: Topolski – Gendera, Radziwołek, Golon, Dachowski, Cyranek, Frankowski, Szpalik, Buczkowski, Lizewicz (75 min. Daniel), Kopaniarz.

Bramka dla Sparty: 43 min. Błędkowski  1:0.

Podobne artykuły