Kto skorzysta?

ROGOŹNO. 19 osób założyło stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dolina Wełny. Jego prezes Władysław Harasymowicz przyznał, że była to droga przez mękę. Stowarzyszenie może już jednak liczyć na wsparcie sumą ponad 2 mln złotych na dowolny cel prospołeczny. Zaproponował, by do władz wybrać dwóch przedstawicieli, w tym burmistrza Rogoźna. Radna R.Tomaszewska oświadczyła, iż podejrzewa jakoby jedynym sukcesem Grupy były wyjazdy zagranicę i zaproponowała zmianę przedstawiciela Rogoźna. – Burmistrz nie powinien nim być, bo skończyły się czasy wyjazdów i korzystania z uroków tego świata. Zaproponowała w jego miejsce Zbigniewa Nowaka. 

Prezes Harasymowicz twierdził, że wyjazdy wiele wnosiły w sprawie ochrony środowiska i biznesu. Bogusława Janusa poparł radny Wit uważając, że osoba burmistrza w stowarzyszeniu byłaby najlepszym wyborem. Zdzisław Hinz przyjął uwagi Tomaszewskiej z wielkim żalem – dziwię  się pani rozczarowaniem po czasie. 

Ostatecznie radni wybrali przedstawiciela w osobie Zbigniewa Nowaka, by reprezentował ich w Grupie Działania. Na ile sołtys Zbyszek „skorzystania z uroków tego świata” dowiemy się po pewnym czasie. 

Podobne artykuły