Kolejnych czterech pijanych z kółkiem

POWIAT OBORNICKI. W miniony weekend policjanci zatrzymali aż czterech nietrzeźwych kierowców. 

W sobotę 31 stycznia o godzinie 16:00 pewna 25-letnia mieszkanka gminy Obornik kierowała po pijanemu samochodem osobowym marki VW Golf. Kobieta chwiejąc się i bełkocząc z uporem twierdziła, że wypiła tylko małe piwko. Tymczasem badanie na zawartość alkoholu wykazało u niej około 2 promili alkoholu. 

Tylko trochę trzeźwiejszy był 24-letni mieszkaniec gminy Rogoźno zatrzymany około godziny drugiej w nocy z soboty na niedzielę. Kierował samochodem osobowym marki Renault Megane mając w żyłach około 1,28 promila. Ten z kolei przyznał, że nie liczył, aby o tej porze złapała go policja. 

W niedzielę o godzinie 18:15 34-letni mieszkaniec Rogoźna kierował samochodem marki VW Transporter, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego 0,84mg/l, co odpowiada około 1,68 promila alkoholu. 

Tego samego dnia 48-letni mieszkaniec, również gminy Rogoźno, prowadził samochód osobowy marki Opel Astra będąc kompletnie upojonym. Policjanci mieli problem, z porozumieniem się z majaczącym delikwentem, w którego organizmie stwierdzono aż 2,16 promila. 

Cała czwórka stanęła przed sądem, aby wysłuchać z ust sędziów, jaka ich spotka kara. Pewnie po stracie praw jazdy przesiądą się na rowery, co wobec sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów jest zabronione, choć przynajmniej zawsze nieco bezpieczniejsze dla innych użytkowników dróg.  

Podobne artykuły