Rozbój i marihuana

OBORNIKI, ROGOŹNO. W sobotę 24 stycznia około godziny 19:40, dyżurny komendy policji w Obornikach został powiadomiony o dokonaniu rozboju. Doszło do niego w Obornikach na słabo oświetlonej ulicy Jagiellońskiej. Tam 16-letni mieszkaniec Rogoźna imieniem Kamil podbiegł od tyłu do 57-letniej mieszkanki Obornik i zadał jej silny cios w plecy. 

Gdy kobieta upadła wyrwał z jej ręki  torebkę i zaczął uciekać. Krzyk napadniętej oborniczanki usłyszał 25-letni mężczyzna, który zareagował błyskawicznie i wraz ze swoim kolegą rzucił się w pościg za rabusiem. 

Dzięki tej reakcji szybko udało się schwytać nieletniego rogoźnianina  i odzyskać torebkę. Przestępca został zatrzymany i przewieziony na komendę policji w Obornikach, gdzie okazało się, że dokonując rozboju był pod wpływem alkoholu. To w takim przypadku jest akurat okolicznością obciążającą. 

16 -letniego Kamila S. z komendy odebrali rodzice. Jednak to jeszcze nie koniec jego problemów. W poniedziałek 26 stycznia w ramach rutynowych czynności przeprowadzono w domu, gdzie mieszkał, przeszukanie. Policjanci znaleźli tam w foliowej torbie 103 gramy marihuany oraz tzw. lufkę. 

W związku z popełnionymi czynami nieletni został umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka, gdzie czeka na dalszą decyzję sądu. Nic nam nie wiadomo, czy odpowiedzą za brak nadzoru również jego rodzice.

Podobne artykuły