Oborniczanie pokonali Szamotuły

OBORNIKI. Przygotowujący się do rundy wiosennej piłkarze Sparty Oborniki, rozegrali w sobotę pierwszy mecz sparingowy. Rywalem oborniczan była czwartoligowa drużyna Sparty Szamotuły.

Mecz rozgrywany był w dość trudnych warunkach, bowiem na zmrożonym boisku, dlatego często o grze decydował przypadek. Do tych trudnych warunków szybciej przyzwyczaili się piłkarze Sparty i to oni od początku dominowali na boisku. W 4 minucie meczu po faulu na Lizewiczu w polu karnym Florek z jedenastu metrów pokonał bramkarza i zdobył pierwsza bramkę dla Sparty.

W 6 minucie szybką kontrę przeprowadzili goście, jednak w bramce dobrze zachował się przymierzany do gry w Sparcie Jakub Słowik. W 11 minucie meczu Jujeczka z drugiej linii idealnie zagrał do Lizewicza i ten podwyższył na 2:0. W 27 minucie meczu przed szansą ponownie stanął Lizewicz, jednak tym razem jego strzał poszybował nad bramką. 

W 28 minucie kolejna dobra akcja gospodarzy, tym razem Brauza zagrywa do Cyranka, a ten przegrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem. Minutę później dwójkowa akcja Brauza – Florek i ten pierwszy podwyższa na 3:0. W 39 minucie meczu dobre prostopadłe podanie na bramkę zamienia Błędkowski. Pierwsza polowa kończy się zatem wynikiem 4:0

W drugiej połowie po zmianach w składzie w szczególnie w drużynie gospodarzy gra się wyrównała. W 52 minucie meczu Kopaniarz przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. W 53 minucie gospodarze po szybkiej kontrze piłkarzy z Szamotuł stracili pierwszą bramkę. W 65 minucie odpowiedzieli gospodarze i po akcji Bukowski – Kopaniarz ten ostatni zdobywa piątą bramkę dla Sparty. W 70 minucie meczu Sparta Szamotuły zdobywa druga bramkę, tym razem błąd popełniają środkowi obrońcy z Obornik i Topolskiemu pozostało tylko wyciągnąć piłkę z siatki. 

Do końca spotkania obie drużyny walczą jednak wynik nie ulega już zmianie. Sparta Oborniki w swoim pierwszym w tym roku na boisku pokonała Spartę Szamotuły 5:2

Skład Sparty w I połowie: Słowik – Głowacki, Jujeczka, Ratajski, Radziwołek, Lizewicz, Cyranek, Brauza, Dachowski, Błędkowski, Florek.

Skład Sparty w II połowie: Topolski – Szyszka, Golon, Zarębski, Gendera, Daniel, Frankowski, Buczkowski, Cyranek, Kopaniarz, Bukowski.

Bramki dla Sparty: 4 min Florek – 1:0 (k), 11 min. Lizewicz – 2:0, 29 min. Brauza – 3:0, 39 min. Błędkowski – 4:0, 65 min. Kopaniarz – 5:1.

Podobne artykuły