Janusz Kominek przestaje być radnym

OBORNIKI. Radny Janusz Kominek zrzekł się swego mandatu radnego rady miejskiej Obornik. Złożył w tej sprawie na ręce przewodniczącego rady miejskiej Piotra Desperaka oficjalne pismo, a ten poinformował o nim radnych. 

Doktor Janusz Kominek był radnym kilku kadencji. Mandat zdobywał dość łatwo ciesząc się powszechnym zaufaniem i szerokim poparciem swych wyborców. Potem jednak był rzadkim gościem na sesjach i nieczęsto uczestniczył w posiedzeniach komisji problemowych. Od początku kadencji do dnia dzisiejszego radny Kominek zarejestrował zalewie 18 obecności i aż 48 nieobecności, co jest absolutnym i trudnym do pobicia rekordem absencji podczas obecnej kadencji. Fakt ten sprzyjał rządzącym i ich koalicji. 

Kominek był zawsze przede wszystkim lekarzem i raczej nie włączał się w „awantury polityczne”. Był radnym pragmatycznym i dość samodzielnym. Sprawiał tym kłopot opozycji, która nie mogła liczyć na jego ślepoposłuszny głos. 

Po formalnym wygaszeniu mandatu zastąpi go w radzie Paweł Drewicz, któremu w ostatnich wyborach zabrakło głosów, by samodzielnie je wygrać. Paweł Drewicz był już radnym i to zaliczanym do twardej opozycji. Kiedy obejmie swój mandat, tego nie można przewidzieć, bowiem procedury choć niezbyt skomplikowane, to jednak nie są ograniczone w żaden sposób czasowo. 

Podobne artykuły