Sołtysi w pląsach

ŚWIERKÓWKI. W ubiegłą sobotę sołtysi z gminy Oborniki bawili się na swym tradycyjnym balu. Zorganizowało go w gościnnych progach sali wiejskiej w Świerkówkach Stowarzyszenie Sołtysów, oddział Oborniki. Przy suto zastawionych stołach zasiadło niemal 100 osób. 

Warto dodać, że po ostatniej przebudowie na Sylwestra zmieściło się w niej prawie 120 osób. Wśród zaproszonych gości była także burmistrz Anna Rydzewska z małżonkiem. Przewodnicząca Stowarzyszenia Irena Magdziarek powiedziała kilka słów na wstępie a potem z sympatią powitała naszego redaktora a sala dołączyła się z brawami. 

Piszemy o tym bardzo nieskromnie, ale o tak miłych gestach możemy pisać niemal bez końca. Przy kolacji była okazja do rozmów a potem zagrał zespół Martin Dance i wszyscy wyszli zatańczyć. Ewelina i Marcin z zespołu nie dawali wiele czasu na odpoczynek a i sołtysi wraz z partnerami nie zamierzali zbyt długo siedzieć. 

Jeżeli powiedzonko „jak się bawisz tak i pracujesz” przymierzyć do sołtysów Ziemi Obornickiej, pasowałoby jak ulał. Zabawa była iście szampańska i trwała niemal do rana. Pani Irena ma powód do dumy. Dzięki Stowarzyszeniu trudno znaleźć ludzi tak ze sobą zaprzyjaźnionych jak oborniccy sołtysi. 

Podobne artykuły