Objezierze się bawi

OBJEZIERZE. W czwartek 22 stycznia w sali domu kultury odbyło  się uroczyste spotkanie z okazji dnia babci i dziadka. Dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej przygotowały drobne upominki dla swych zacnych gości, zaprezentowały wiele wierszy i piosenek związanych z tematem babć i dziadków. Dużo radości sprawiły gościom skecze zaprezentowane przez uczniów klasy drugiej. Przedszkolaki natomiast zaprosiły wszystkich do wspólnej samby, bo w końcu trwa karnawał. 

Następnego dnia, w piątek, "zerówka" objezierskiej szkoły podstawowej zaprosiła dzieci z oddziału przedszkolnego „Smerfy” na wspólny bal karnawałowy. Stał się on okazją do zaprezentowania wspaniałych strojów karnawałowych, a wraz z nimi rewii fantazji i pomysłowości. Księżniczki, wróżki i czarodziejki spotkały się z piratami, Spidermanem, Drakulą i innymi bajkowymi postaciami. Zmęczone tańcami maluchy mogły udać się do drugiej sali na „małe co nieco”. 

W czasie, gdy w sali objezierskiego domu kultury trwał wielki bal, swój karnawałowy balik urządziły sobie też klasy I-III. W równie pięknych strojach, przy muzyce z płyt dzieci chętnie się bawiły, a niemniej chętnie bawiły się ich panie. Bajkowe postaci potrafiły wykonać każde zadanie wskazane przez wodzireja, którym była wychowawczyni klasy II. Utracone w tańcu siły można było odzyskać zadając słodkości przygotowane specjalnie na tę okazję.  Najlepszymi tancerzami okazali się być kot w butach, dalmatyńczyk i księżniczka.

Podobne artykuły