Handlowali bronią i narkotykami

ROGOŹNO, OBORNIKI. Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy o zatrzymaniu przez funkcjonariuszy z CBŚ rogoźnianina podejrzewanego o posiadanie i handel bronią. Panowie F., ojciec i syn, skupowali starą broń a następnie starszy F. ją przerabiał i usprawniał. Syn później prawdopodobnie ją odsprzedawał światkowi przestępczemu. 

Zatrzymani długo nie chcieli mówić o reszcie gangu, bo funkcjonariusze nie mieli żadnych wątpliwości, że jest to zorganizowana grupa przestępcza. Syna wypuszczono a ojca zatrzymano na dłużej. W tym samym czasie policjanci z Obornik zatrzymali za handel narkotykami Leszka K., mieszkańca obornickiego rynku. W trakcie rozpracowywania jego działalności okazało się, że jest on z zawodu ślusarzem i ma pojęcie o rusznikarstwie. Zarabiał przerabiając broń gazową na ostrą. 

On także wyszukiwał i przerabiał starą broń, tak by nadal była sprawna. Za dostarczane poznańskim i nie tylko poznańskim gangsterom pistolety i rewolwery otrzymywał pieniądze, ale czasem też narkotyki. 

Rozprowadzał je potem sam, albo używał do tego uzależnionego od środków odurzających Krystiana S., z Bogdanowa – choć formalnie nie do końca wiadomo skąd, bowiem Krystian już dawno opuścił rodzinny dom i związał się z narkomanką noszącą dźwięczną "ksywę" Wampirella. 

Gdy policja zatrzymała ich w sprawie narkotyków Krystian szybko zdecydował się na współpracę, czym naraził się bardzo Leszkowi L. 

Policjanci analizując ich zeznania doszli do wniosku, że dealerzy mają też do czynienia z grupą przestępczą handlarzy bronią. Skontaktowali się z agentami CBŚ a ci w minionym tygodniu zatrzymali dwóch oborniczan. Szybko się okazało, że są powiązani z panami F. z Rogoźna. Sprawa jest rozwojowa i niebawem zapewne do niej wrócimy. 

Podobne artykuły